12/12/2023 – 19:00 – Iruñea – ETXE BAT – Literatura eta musika – Yolanda Arrieta Malaxetxebarria eta Peru Galbete Labiano

03/01/2024 Markina – ETXE BAT – Literatura eta musika – Yolanda Arrieta Malaxetxebarria eta Peru Galbete Labiano

25/02/2024 – 18:00 – Usurbil – ETXE BAT – Literatura eta musika – Yolanda Arrieta Malaxetxebarria eta Peru Galbete Labiano

15/03/2024 – 19:00 – Iurreta – ETXE BAT – Literatura eta musika – Yolanda Arrieta Malaxetxebarria eta Peru Galbete Labiano

 


24/11/2023 – 21:00 – ZENTRAL aretoa, Iruñea + ILARGI

28/10/2023 – 12:30/13:00 – Uharteko Kultur etxea/Centro Huarte – BACH DESBARIAZIOAK – Andrea Berbois-ekin batera

19/10/2023 – 18:00 – Azala espazioan (Lasierra, Araba) – Dirdira Lab-en eskutik – URAREN OLDEA zine-kontzertua

14/10/2023 – 22:00 – Donestebe – Zirriborro idazketa eskolaren baitan – Kantagintza tailerra (17:00tan) ta URAREN OLDEA zine-kontzertua 22:00etan

29/09/2023 – 20:00 – Biltegi, Latasa – PERU TA GU (TALDE formatuan) – Idoia Arizaleta eta Xanti Etxeberriarekin

22/09/2023 – 22:00 – Zubietako errebote frontoiean (Zubieta Usurbil) – PERU TA GU (TALDE formatuan)  – Idoia Arizaleta eta Xanti Etxeberriarekin

16/09/2023 – 19:00 – Baratza Aretoa, Gazteiz – Scratxe gaua – BACH DESBARIAZIOAK – Andrea Berbois-ekin batera

08/09/2023 – 19:00 – Kampai espazioa, Bilbo – Non Konpon ekimena – BACH DESBARIAZIOAK – Andrea Berbois-ekin batera

06/09/2023 – 21:00 – Eliza Klaustroan (Plaza Zaharra 7), Deba – Animadeba zinema jaialdia – URAREN OLDEA zine-kontzertua

04/09/2023 – 19:00 – Vitoria Eugenia Club, Donosti – Poesia Orduak – ETXE BAT – Yolanda Arrieta-rekin batera

03-04-05/08/2023 Soria (Expoesia jaialdia) – Fabrica de Poemas

22-23/07/2023 Lakabe (Maitasunartzean jaialdia) – Fabrica de Poemas

07/07/2023 Oiartzun – 19:00 Landetxe Kultur aretoa – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat zuzeneko musikarekin

29/06/2023 19:00 Buelta del Castillo, Iruñea – Txorien soinu behaketa eta beste hegaldi batzuk – PASEO SONORO

24/06/2023 Kampai, Bilbo – Jabon d’iork pieza motza – Andrea Berbois biolinjolearekin batera

17/06/2023 Lemoa – 20:00 – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat zuzeneko musikarekin

14/05/2023 – 19:00 – Sutegi (Usurbil) – URAREN OLDEA kontzertua + Bide Bazterrean Hi eta Ni Kantari LABURMETRAIA

13/05/2023 – 20:00 – Baratza Aretoa, Zurrunbilo jaialdia (Gazteiz) – URAREN OLDEA kontzertu musikal-bisuala

30/04/2023 – 18:00 – 3 Taberna (Tolosa) – BEIRATU (Biko formatuan Xanti Etxeberria kontrabajistarekin)

15/04/2023 Aiaraldea Ekintzen Faktoria (Laudio) – 20:00 – BEIRATU

16/04/2023 Horibai Gaztetxea (Larrabetzu) – 18:30 – BEIRATU

18/03/2023 Aire galeria, Bilbo – 18:00- Ibai Maritxalarren “Hotz egiten dut” erakusketan

27/01/2023 LaZurda, Iruñea – 18:30 – “Autoerditzea, inprobisazio esperimentala” – Pr0t0c0lectiv0, IbonRG, Peru Galbete

2022

10/12/2022 Ahotsenea, Durangoko azoka – 15:40 – PERU ETA GU

10/11/2022 LaZurda (Iruñea) – 19:00 – URAREN OLDEA (zine kontzertua)

23/10/2022 Haritz Barne zinema gela, Hazparne, Zinegin festibala – 21:00 – URAREN OLDEA (zine kontzertua)

13/10/2022 Irun, Amaia KZ – 19:00 – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat zuzeneko musikarekin

22/09/2022 Bilbo – 20:00, Indautxuko plazan – PERU ETA GU

29/08/2022 Atallu, eliz atarian – 19:00 – Atalluko festak – PERU TA GU

19/08/2022 Lezo, Herri Eskolako patioa – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat

06/08/2022 Durango, Ezkurdi parkea – 20:00 – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat

25/06/2022 Gazteztena (Donostia) – 19:00 – NUNAVUT – Neri(h)ari (Myriam Perez Cazabon) – dantza pieza bat

23/06/2022 Iruñea – 20:00, Erraldoien Txokoa (Kantu eta Hitza) – PERU ETA GU

29/05/2022 Iruñea – 12:00, Laba

27/02/2022 Marruma kulturalak (Donosti)

06/01/2022 Dabadaba (Donosti) (+ Don Inorrez)

2021

26/12/2021 Uharteko Kultur etxea – PERU TA GU

11/12/2021 Tabakalera – BORTUSAI UHOLDEA

11/10/2021 Sara Idazleen Biltzarra – ASFALTOA ZARTATZEKO MODUAK (Txakur Gorria)

08/10/2021 Geltoki – Iruñea – PERU TA GU

04/09/2021 Arrasate – HATXE

26/08/2021 Iraultza Txikien Akanpada (Artea)

14/08/2021 Lezo – HATXE

13/08/2021 -19:00- Biltegia (Latasa)

07/08/2021 – 17:00- Indiorock jaialdia (Errenteria) – PERU TA GU

22/06/2021 Solstizioa kontzertua Urkizun, Et Incarnatus orkestra & HATXE

16/06/2021 Orereta (Eztena jaialdia) – URAREN OLDEA

11/06/2021 Urretxu – HATXE (+Hegazkin)

09/05/2021 Oihaneder Gazteiz – (H)ARTZETIK, POESIA MUSUZAPIETAN (Txakur Gorria)

21/03/2021 Astra, Gernika. Kafea eta Galletak, Lekuek festibala

14/03/2021 Horibai Larrabetzu – HATXE

25/02/2021 Amorebieta – HATXE

11/02/2021 Iruña (Garaikide) – URAREN OLDEA

05/02/2021 Iruña (Garaikide) – HATXE

09/01/2021 Berriz – HATXE

2020

24/12/2020 Tafalla Suena, Tafalla – PERU TA GU

20/12/2020 Vociferio, Valencia – HATXE

11/12/2020 Lakabe – URAREN OLDEA

06/12/2020 Ahotsenea, Galdakao – PERU TA GU

02/12/2020 Dinamoa, Azpeitia – URAREN OLDEA kontzertu musikal-bisuala

22/11/2020 Oihaneder euskararen etxea, Gazteiz – HATXE

14/11/2020 Sutegi aretoa, Usurbil – PERU TA GU + Ura Sartu Zen Barrura laburmetraiaren proiekzioa

01/10/2020 Planetario Iruña – POST-KOSMOS

12/09/2020 Niessen, Renteria, Estena jaialdia – HATXE

12/08/2020 Museo de Navarra – LA VOZ PRESA / AHOTSA ATXILO

05/03/2020 Enbata gaztetxea, Hendaia (Borderline Fabrikak antolatua) – URAREN OLDEA

21/02/2020 Printza, Lekunberri – URAREN OLDEA

16/02/2020 Kataku, Bera – HATXE

09/02/2020 Sanagustin kulturgunea, Azpeitia – HATXE